Atrakcje na jeziorze Jamno

Całe jezioro znajduje się w Gminie Mielno. Jego średnia głębokość wynosi 1,4 m, a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinkaoraz Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem.

Dominującymi gatunkami ryb w wodach Jamna są: leszcz, sandacz, węgorz europejski.

Pozostałymi gatunkami ryb występującymi w jeziorze są: szczupak pospolity, lin, karaś, okoń europejski, płoć, krąp, jazgarz, troć wędrowna.
W Jamnie występuje minóg rzeczny, który jest gatunkiem ściśle chronionym w Polsce.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Na jeziorze Jamno znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego mających w swojej ofercie wypożyczenie:

rowerów wodnych,
łodzi wiosłowych,
motorówek.

Oferowane są również przewozy motorówką szybką.

Jedną z największych atrakcji są zapewne rejsy wycieczkowe stateczkiem Mila.„Mila”wypływa codziennie, a znaleźć ją można na końcu pomostu niedaleko przystani TRAMP.

Przystań Jachtowa

Przystań Jachtowa Klubu znajduje się przy ulicy Chrobrego 32, nad jeziorem Jamno. Jest to kilkuhektarowy teren z dwoma pomostami wchodzącymi w jezioro. W centralnym miejscu stoi wysoki maszt stylizowany na maszt żaglówki oraz  swoisty pomniczek, a właściwie kadłub żaglówki „Konik morski”.

Wędkowanie w Mielnie

Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze jeziora Jamno.
Zezwo­lenia można opłacić na poczcie w Mielnie i w biurze Gospodarstwa na ul. Chrobrego 43 tel. 94 318 97 96, 94 318 90 54.